World of Tanks

PL/EN
Action MMO Shooter
Graj Teraz
8.4

User Avg

Finał europejskiej ligi Wargaming.net w katowickiej ESL Arenie

Finał europejskiej ligi Wargaming.net w katowickiej ESL Arenie

Już w najbliższą niedzielę, 23.10.2016, w katowickiej ESL Arenie (ul. Żeliwna 38) odbędzie się wydarzenie, na którym poznamy najlepszą europejską drużynę w grze World of Tanks. Zawody będą transmitowane na żywo pod adresem wgl.gg/watch. Podczas transmisji dla widzów zostaną przygotowane liczne konkursy, gdzie wygrać będzie można czołgi do gry, złoto i konta premium. Pierwszy mecz rozpocznie się o godzinie 15.00.

Podczas rozgrywek wystąpią cztery profesjonalne eSportowe drużyny, które zostały wyłonione w toku rywalizacji ligowej od sierpnia tego roku. W finale wezmą udział znane polskiej publiczności z Grand Finals Kazna.Kru z Piotrem „Ealienem” Peschke w składzie, oraz europejskie drużyny DiNG i Oops. Warto podkreślić, że czwartym uczestnikiem będzie polska drużyna Utopia.

„To nasza pierwsza impreza tego typu. Przygotowujemy się najlepiej jak możemy by pokazać, że nawet jako debiutanci możemy sprawić niespodziankę.” – mówi Miłosz „M1losz” Dyka, 18 letni gracz Utopii, mieszkaniec Ustronia.

W puli nagród całego pierwszego sezonu ligi Wargaming.net jest 325 000 USD (ok. 1 200 000 PLN). Zwycięzcy finału zdobędą 50 000 USD (ok. 200 000 PLN), drugie miejsce – 25 000 (ok. 100 000 PLN), reszta puli zostanie podzielna pomiędzy pozostałe drużyny biorące udział w lidze. Wygrana w europejskich finałach to również przepustka do globalnego finału ligi Wargaming.net, gdzie zostanie wyłoniona najlepsza drużyna świata.

Po więcej szczegółowych informacji zapraszamy na oficjalną stronę rozgrywek dostepną pod adresem en.wgleague.net/finals/eu/.