No to powalczymy ocena Heroes of the Storm

MOBA
Graj Teraz

Heroes of the Storm  jest przedstawicielem gatunku MOBA(Multiplayer online battle arena) i niewątpliwie bardzo mocno namiesza w tym gatunku a kto wie może i nawet  obali dotychczas królujący League of Legends, bo predyspozycje do tego ma na pewno. Blizzard po raz kolejny udostępnia nam swoją produkcje w modelu F2P, jak widać po olbrzymim sukcesie Hearthstone ten właśnie model płatności przypadł im do gustu i możemy się spodziewać że w przyszłości więcej ich gier będzie dostępna dla użytkowników za darmo. Oczywiście jak to w darmowych produkcjach to również w Heroes of the Storm nie zabraknie mikropłatności które dadzą nam możliwości zakupienia swojej ulubionej postaci oraz  przeróżnych skórek i wierzchowców nie zabraknie również dopalaczy do zdobywanego doświadczenia oraz złota.

bohaterowieHeroes of the Storm ma nam do zaoferowania sporą ilość bohaterów(na daną chwile 35 ale ich liczba stale się zwiększa), znanych wszystkim fanom gier Blizzarda znajdziemy tutaj między innymi samego Diablo we własnej osobie, myślałem że padnę ze śmiechu jak zobaczyłem potężnego władce piekieł ujeżdżającego kucyka z tęczowej krainy naprawdę robi wrażenie, Znajdziemy również postacie z Warcrafta oraz Starcrafta więc każdy znajdzie coś dla siebie. Każdy bohater spełnia inną role w drużynie i jest przydzielony do jednej z grup. Wojownicy twardzi jak skała tankerzy ich zadaniem jest utrzymać rywali jak najdalej od członków swojej drożyny, brać na siebie ataki i utrudniać życie przeciwnikom. Zabójcy zadają olbrzymie obrażenia ale nie są zbyt wytrzymali, jak sama nazwa wskazuje ich głównym zadaniem jest unicestwianie bohaterów przeciwnej drużyny. Pomocnicy wspomagają swoich sojuszników poprzez różnego rodzaju umiejętności wspomagające oraz leczące, specjaliści posiadający umiejętności typowo taktyczne od wzmacniania oraz naprawy własnych budynków obronnych po przekupowanie stronników, często również mają bardzo potężne zdolności oblężnicze dzięki czemu zadają olbrzymie obrażenia budynkom przeciwników. Ludzie uwielbiają teorie spiskowe typu ta postać wymiata a ta jest słaba, chciałbym to od razu obalić, w Heroes of the Storm naprawdę każdy bohater ma swoje mocne i słabe strony i to jak się nim gra zależy tylko i wyłącznie od upodobani oraz stylu gry danego gracza. Ja osobiście z każdej grupy mam swoich ulubionych herosów i nimi mi się gra bardzo dobrze a są to wojownik- Zszywacz, specjalista- Nazebo, pomocnik- Jasno skrzydła zabójca- Valla, a wy kim lubicie grać ? Bohaterów można kupować za gotówkę w przedziale cenowym 3.99euro-9.99euro ale również za złoto zdobywane podczas gry za wygrywanie meczy wykonywanie zadań oraz zdobywanie poziomów.

Heroes of the Storm mapa

Pomówmy o miejscach gdzie dane nam będzie stawać w szranki, Heroes of the Storm na ten moment oferuje nam ich siedem oczywiście ta liczba rośnie wraz z aktualizacjami, każda mapa ma swoje indywidualne wydarzenie które ma znaczący wpływ na całą rozgrywkę oraz taktykę. Bardzo często to właśnie zdobywanie przewagi i uruchamianie łańcucha wydarzeń wpływa na to która drużyna odniesie zwycięstwo w danym pojedynku, bez wątpienia to właśnie te elementy nadają unikatowości  oraz dynamiki całej rozgrywce. Pola bitwy są podzielone na trzy linie na których ruszają do boju nasi stronnicy którzy napotykają na wrogie fortyfikacje oraz stronników naszych rywali, czyli standardowy system dla gier z tego gatunku. Wykonanie aren jest naprawdę bardzo dobre zadbano nawet o to żeby modele budynków były odmienne na poszczególnych polach bitewnych.

Przejdźmy do samej rozgrywki najważniejszego elementu gier z gatunku MOBA, i tutaj Heroes of the Storm również nie pozostawia wiele do życzenia walki są szybkie dynamiczne oraz wymagające. Elementem wartym podkreślenia jest system zdobywania poziomów w tej produkcji poziomy zdobywa cała drużyna a nie każdy gracz z osobna co jeszcze bardziej nastawia rozgrywkę na współprace pomiędzy sojusznikami. Za każdy zdobyty poziom naszej drożyny otrzymujemy kilka możliwości udoskonalenia umiejętności naszego bohatera. Bardzo dużą role w zwycięstwie odgrywają tak jak wyżej wspomniałem specjalne wydarzenia i to właśnie one bardzo często kształtują pole bitwy.

Pomówmy również chwile o kwestiach audio wizualnych bo tak się rozpisałem że niemal to pominąłem a to również bardzo mocny element Heroes of the Storm który wyróżnia ten tytuł na tle konkurencji. Grafika jest przyjemna dla oka tekstury wykonane z dbałością o szczegóły, animacja walki oraz ruchy postaci na bardzo wysokim poziomie i pod względami graficznymi naprawdę nie ma się czego przyczepić. Audio jest po prostu mistrzowskie zarówno w wersji angielskiej jak i polskiej, odgłosy otoczenia jak i samej walki nie  przeszkadzają w rozgrywce a żartobliwe teksty rzucane przez naszych bohaterów nadają klimatu. Problemów z optymalizacją również nie napotkałem gra chodzi płynnie.

Heroes-of-the-StormPodsumowując moim zdaniem Heroes of the Storm na tą chwile jest najlepszą grą z gatunku MOBA, tak wiem narażam się na delikatnie mówiąc krytyczne wypowiedzi na mój temat ze strony fanów doty i lola ale to jest moje zdanie i nie musicie się ze mną zgadzać, w tym gatunku to właśnie granie w tą produkcje sprawia mi najwięcej zabawy, powiedział bym nawet więcej już od ładnych paru lat żadna produkcja mmo nie pochłonęła mnie tak jak Heroes of the Storm. Przeważnie po napisanym artykule gra zostaje usuwana z mojego dysku, ale nie tym razem  Heroes of the Storm zagości już u mnie na stałe i chętnie pogram w wolnych chwilach.

Good

  • Bohaterowie z największych hitów Blizzarda.
  • Każda postać posiada unikatowe zdolności.
  • Zróżnicowane pola bitwy.
  • Pola bitwy posiadają unikatowe wydarzenia.
  • Nieskomplikowany system rozgrywki.
  • Cotygodniowa rotacja darmowych bohaterów.
  • Wrażenia audiowizualne na najwyższym poziomie.
  • Gra dostępna w polskiej wersji językowej wraz z świetnym dubbingiem.
  • Bardzo duży nacisk na grę zespołową.

Bad

  • Niektóre skórki dostępne tylko i wyłącznie poprzez zakup za gotówkę bez możliwości zdobycia w grze.
8

Ocena Autora