Racing Shield – fotele DXRacer

Racing Shield – fotele DXRacer

DXRacer jest marką, która zdecydowanie prze do przodu, dokładając dużych starań do tego, by w jej ofercie stale pojawiały się kolejne, dobrze zaprojektowane fotele komputerowe. Wszystkie dokonywane przez konstruktorów ulepszenia zostały skrupulatnie przeanalizowane i podyktowane oczekiwaniami pojawiającymi się na rynku. Dokładnie w taki sposób na świat przyszedł kolejny doskonały model reprezentujący profesjonalne fotele dla graczy. Mowa o Racing Shield, który jest udoskonaloną i nieco rozbudowaną wersją wcześniej powołanego do życia modelu Racing.

W tym wypadku mamy do czynienia z wyższym i poszerzonym oparciem. Generalnie fotele DXRacer cechują się przestronną konstrukcją, która ma zagwarantować swobodę ruchów podczas dynamicznych rozgrywek. DXRacer Racing Shield jest w stanie zapewnić ten komfort, również wysokim i bardzo postawnym zawodnikom. Wzmocniona strukturalnie pianka, która wypełnia fotele tej serii nie odkształca się z czasem, jest przy tym jednak bardzo sprężysta i miękka, dlatego długie sesje gamingowe nie powodują dyskomfortu u gracza. Seria Racing Shield to fotele obrotowe o dużej wytrzymałości. Maksymalne obciążenie jakie ten fotel jest w stanie obsłużyć to 100kg, a więc dosyć sporo. O sile tego fotela decyduje kilka czynników, a wśród nich konstrukcja ramy oraz materiały wykorzystane do jej wykonania. Mocny stelaż pozwolił, by nabudowany na nim fotel był odporny na wzmożoną eksploatację, która jest naturalna w świecie gamingu. Bez zarzutu jest również rewelacyjny podnośnik gazowy, który to z kolei decyduje o tak dużym udźwigu fotela i płynnej współpracy podczas dokonywania regulacji w obrębie siedziska. Co ważne konsument nie jest skazany przez producenta na podstawowe ustawienia, ale może dopasować je do swoich preferencji. Fotele DXRacer z serii Racing Shield pozwalają na nieskrępowaną zmianę wysokości siedziska, pozycji oparcia czy położenia podłokietników. Trzeba przyznać, że są to również bardzo designerskie fotele komputerowe, których nie powstydzi się postawić w swoim pokoju zarówno amator jak i profesjonalny gracz. Tapicerka nie tylko doskonale imituje prawdziwą skórę, ale jest od niej dużo przyjemniejsza w dotyku, a przy tym ekologiczna.

Wszystkie fotele DXRacer w tej serii mają swój kolor bazowy, czyli czerń, która w poszczególnych wariantach została wzbogacona kolejno o zieleń, biel, czerwień oraz niebieski. Dzięki temu zabiegowi każdy wybiera fotel o ponadczasowym i nowoczesnym wyglądzie, naznaczony jednak swoim unikalnym charakterem.