Czas na partyjkę Oceniamy Hearthstone

Karciane
Graj Teraz

Hearthstone jest pierwszą w historii grą wielkiego i potężnego Blizzarda która została udostępniona użytkownikom w systemie płatności F2P. Produkcja jest dumnym przedstawicielem gatunku TCG(Trading Card Game ) a jej motywem przewodnim  jest World of Warcraft co ucieszy na pewno wszystkich fanów bo znajdą tutaj znajomych bohaterów oraz zaklęcia. Warto dodać że to jest nie tylko pierwsza gra f2p z pod bandery blizzarda ale również ich pierwsza karcianka i jak zwykle stanęli na wysokości zadania i wydali naprawdę mocny tytuł. Bez wątpienia była to premiera roku wśród darmowych gier mmo, już dawno nie widziałem takiej nagonki na klucze do bety swojego czasu były warte nawet i 700zł, a gdy tylko gra ruszyła z finalną wersją bez wymaganych beta kluczy to ludzie po prostu rzucili się na ten tytuł a populacja graczy rosła zmiana dzień.

Hearthstone-Screenshot

Zacznijmy od tego co w grach TCG jest najważniejsze czyli od kart. Muszę przyznać że pod względem wykonania kart Hearthstone jest najładniej wykonaną grą w tym gatunku Styl oraz wykonanie kart jest na najwyższym poziome i próżno wam szukać ładniej wyglądającej gry TCG. Wszystko jest estetyczne i co najważniejsze czytelne i łatwe do zrozumienia. Zadbano nawet o to żeby każdy przyzywany przez nas stronnik miał swoje unikalne teksty oraz odgłosy a to robi spore wrażenie i dodaje niesamowitego klimatu. Aby powiększyć swoją kolekcje kupujemy pakiety w których znajduje się 5 losowych kart, pakiety można zakupić za gotówkę lub za złoto zdobywane podczas wykonywania codziennych zadań oraz zwyciężania pojedynków na arenie.

Hearthstone oddaje nam do dyspozycji dziewięciu bohaterów świetnie znanych wszystkim fanom serii WarCraft Jaina Proudmoore (Mag) , Rexxar(łowca), Uther Światłodzierżca (Paladyn), Garosz Piekłorycz (Wojownik), Malfurion Burzogniewny (druid), Gul’dan(Czarnoksiężnik), Thrall(szaman), Anduin Wrynn(kapłan), Valeera Sangwinar(łotr). Każda z klas posiada swoje unikalne zestawy kart oraz umiejętności dzięki czemu  gra się nimi całkowicie inaczej i każda reprezentuje odmienne style rozgrywki, aby odblokować swojego ulubienica wystarczy wygrać z nim pojedynek.
Hearthstone-ScreenshotRozgrywka jest jak na grę z gatunku TCG banalnie prosta  jak sam blizzard lubi to nazywać „łatwa do opanowania, trudna do wymasterowani” co dla ludzi którzy nie mieli większego kontaktu z tego typu grami jest niewątpliwie ogromnym plusem. Ja jednak wole bardziej rozbudowane systemy w których dużą role odrywa również taktyka a nie tylko to kto ma lepsze karty a niestety w Hearthstone  bardzo często tak to właśnie wygląda. Pojedynek sprowadza się do tego że przy pomocy swoich stronników, zaklęć i umiejętności musimy wykończyć bohatera rywala. Zasady są na tyle proste i klarowne że nawet osoby które pierwszy raz widzą grę TCG na oczy już po kilku pojedynkach opanują wszystkie niezbędne elementy rozgrywki.

Oprócz pojedynków typowo PvP z innymi graczami mamy możliwość zagrania również w trybie przygody są to walki ze sztuczną inteligencją. Fabularnie nawiązujące do wydarzeni znanych z serii WarCraft. Poprzez przechodzenie kampanii w trybie przygody wygrywamy rożnego rodzaju atrakcyjne nagrody często w postaci kart.

W Hearthstone pogramy również na naszych urządzeniach mobilnych tabletach oraz od niedawna smartfonach, Jest to niewątpliwie bardzo duża zaleta tej produkcji która wyróżnia ją na tle konkurencji i myślę że przyczynia się do olbrzymiej liczby graczy, o tyle co na PC jeszcze jest sporo bardzo dobrych tytułów z gatunku TCG to na urządzeniach mobilnych Hearthstone wymiata cały rynek i nie znajdziecie nic ciekawszego do pogrania na telefonie. Sam mam zainstalowaną tą grę na wszystkich przenośnych ustrojstwach na jakich tylko się dało i jak nie mam dostępu do komputera to zawsze chętnie walne sobie partyjkę w Hearthstone.

Oprawa audiowizualna jak zwykle w produkcjach Blizzarda to dzieło sztuki, jak już wcześniej wspomniałem karty wykonane są świetnie, tekstury plansz do gry są naprawdę mocno dopracowane. Optymalizacja zarówno na PC jak i na wersji mobilne jest bardzo dobra nie napotkałem na żadne większe problemy. Jeśli chodzi o audio to odgłosy pojedynku oraz dowcipne zwroty nadają charakterystycznego dla dzieł blizzarda humorystycznego klimatu.

Podsumowując Hearthstone jest bardzo dobrze wykonaną karcianką którą z czystym sumieniem mogę polecić każdemu graczowi który zaczyna swoją przygodę z grami TCG, aczkolwiek prostota rozgrywki niekoniecznie może spodobać się bardziej zaawansowanym graczom. Dokładając do tego świetnie wykonane wersje mobilne otrzymujemy mega popularny produkt po którego sam chętnie sięgam w wolnych chwilach na tablecie.

Good

  • Grywalność
  • Prostota rozgrywki.
  • Duża różnorodność kart.
  • Dziewięciu bohaterów.
  • Gra dostępna ze świetnym humorystycznym polskim dubbingiem.
  • Możliwość grania na urządzeniach mobilnych IOS/Android.
  • najładniej wyglądająca gra TCG.
  • Dobry balans kart oraz bohaterów.

Bad

  • Mało trybów rozgrywki.
  • W pojedynkach ważniejszą role odgrywa jakość kart a nie taktyka grającego.
8

Ocena Autora