Xbox – więcej niż konsola

Xbox – więcej niż konsola

Tysiące graczy, również w Polsce, nabyło konsolę Microsoftu, będącą doskonałym źródłem rozrywki. Jednak, szczególnie z abonamentem Xbox Gold, konsola zyskuje kilka interesujących funkcji.

Pierwsze skojarzenie, które pada kiedy ktoś pyta o Xbox’a to konsola do grania i jest to bezsprzecznie główna funkcja urządzenia. Ba, osoby posiadające abonament Gold nie tylko mogą grać ze znajomymi z całego świata, ale również otrzymują ekskluzywne zniżki oraz, w ramach abonamentu, gry, które bez dodatkowych kosztów mogą dopisać do swojej biblioteki gier. Jednak możliwości konsoli to coś więcej.

Dzięki tunerowi jesteśmy w stanie korzystać z konsoli podobnie, jak z dekodera telewizyjnego. Dodatkowe urządzenie jest niewielkie, i jak na dodatek do konsoli Microsoftu, stosunkowo tanie. Korzyści jakie daje to chociażby możliwość zaplanowania i nagrywania programów telewizyjnych, wyjątkowo przydatna, jeśli chcemy obejrzeć serial lub program nadawany kiedy jesteśmy w pracy albo na spotkaniu ze znajomymi. Dodatkowo konsola pełni funkcję centrum multimedialnego, zarówno dzięki dostępowi do Internetu i możliwości oglądania filmów czy to na YouTube czy też, jeśli posiadamy wykupiony abonament, na Netflixie. Ilość dostępnych aplikacjami, czasami z oddzielnym abonamentem, rośnie z miesiąca na miesiąc.

Warto też zauważyć, że Xbox One, w odróżnieniu od swojego poprzednika, obsługuje format BluRay, co pozwala cieszyć się filmami w najlepszej możliwej jakości.

Jeśli chodzi o pełnię możliwości konsoli to niestety wymagane jest doładowanie Xbox live Gold, które po pierwsze umożliwia grę ze znajomymi po sieci. Bez tryby gry wieloosobowej niektóre produkcje tracą dużo. Gra samemu w Battlefield 1 czy Forza Horizont jest możliwa, jednak obie produkcje powstały z myślą o zabawie po Sieci. Dodatkowo, razem z abonamentem otrzymujemy zarówno kilka darmowych pozycji, co miesiąc w ramach akcji Games with Gold, jak i znaczne zniżki na różne produkcje, w tym na nowości. Dodatkowym smaczkiem jest możliwość gry w niektóre pozycje na pięć dni przed ich premierą.