Jaki laptop do gier wybrać? Na co zwracać uwagę?

Jaki laptop do gier wybrać?

Czasy, gdy tylko komputery desktopowe sprawdzały się przy zaawansowanych programach i grach komputerowych już dawno minęły. Współcześnie bez problemu można znaleźć wiele ciekawych modeli laptopów gamingowych. Sięgają po nie gracze, ale nie tylko. Laptop tego typu ma dobrą grafikę, mocny procesor i odpowiednią ilość pamięci RAM, jest więc urządzeniem wszechstronnym i wielofunkcyjnym. Sprawdzi się podczas multimedialnych batalii, ale również przy projektowaniu oraz w codziennych pracach na komputerze. Jak wybrać dobrego laptopa do gier? Na co zwracać uwagę?

Eksperci morele.net rekomendują, by przed zakupem laptopa do gier przejrzeć całą kategorię tych urządzeń i porównać wybrane modele pod względem parametrów technicznych. Warto sięgnąć po model z dedykowaną grafiką, dobrym procesorem i jak największą ilością pamięci RAM. Szybki dysk SSD będzie kolejnym atutem.

Jaki laptop wybrać do gier? Czy kierować się wyłącznie jego dobrą ceną? Niekoniecznie! Warto rozważyć, jakie gry i programy będą użytkowane na laptopie. Jeśli grywamy głównie w starsze produkcje i jesteśmy miłośnikami niezbyt wymagających gier retro, nie ma sensu wydawać większych kwot na zakup laptopa przeznaczonego do bardziej wymagających produkcji. Przy zakupie laptopa gamingowego warto zwrócić uwagę na wyświetlacz, matrycę i ekran urządzenia. Nie ma sensu wybierać modelu wyposażonego w ekran poniżej 15 cali. Jeśli chodzi o procesor i grafikę, to są to układy równie ważne. Zakup laptopa z dobrym procesorem i zintegrowaną grafiką nie ma sensu w przypadku chęci grania w nowsze gry. Najlepiej wybierać spośród modeli laptopów wyposażonych w procesory nowszych generacji o dużej wydajności, które są jednocześnie wyposażone w dedykowaną, solidną grafikę. Dysk twardy to kolejna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę. Dobrym wyjściem są laptopy z dyskami SSD, ale to urządzenia, które kosztują więcej. Liczy się również pojemność dysku – nowsze gry zajmują mnóstwo miejsca, a przecież laptop służy również do przechowywania danych oraz do obsługi różnych programów.

Granie na laptopie zyskuje wielu zwolenników z uwagi na gabaryty urządzenia. Laptop zajmuje znacznie mniej miejsca niż komputer desktopowy wraz z monitorem, klawiaturą i głośnikami. Zaletą laptopa gamingowego jest także jego mobilność – można wyjechać za miasto i zabrać go ze sobą. Choć cena zakupu laptopa do gier z najwyższej półki zdecydowanie przewyższa koszt zakupu komputera desktopowego o podobnych parametrach, to i tak to właśnie laptop będzie wygodniejszy w wielu sytuacjach. Co roku do sprzedaży trafiają kolejne grupy laptopów gamingowych, które są w stanie zapewnić komfort rozgrywki, nawet w przypadku najnowszych produkcji multimedialnych.

Jeśli nie jesteście przekonani do gier na laptopie, może wystarczy zmienić co nieco w domowym komputerze, by odświeżyć jego możliwości techniczne i sprawić, że gry będą lepiej działały. Dobrym pomysłem może być wymiana monitora. Monitory uniwersalne z niższej półki cenowej szybko stają się przestarzałe, a w dodatku nie zachwycają dobrym odwzorowaniem detali w grze, kolorami i grafiką. Lepszym wyjściem będzie monitor ze średniej lub wyższej półki cenowej albo model dedykowany graczom komputerowym.